Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trening
Star 
ILOŚĆ ZDOBYTYCH PIŁEK NA SEZON U JUNIORÓW

Sprawdziłem ile średnio piłek powinien zdobyć dobrze prowadzony junior (trening z trenerem + obóz) w ciągu sezonu i w trakcie okresu juniorskiego.

[Obrazek: attachment.php?aid=36]

WNIOSKI
Szybkość treningu jest niesłusznie często pomijana, a stanowi bardzo ważny element w procesie szkolenia juniora. Osobiście bym odradzał trenowanie juniorów z S1, szczególnie jeśli mówimy o wymianie juniora i wrzuceniu go do składu w trakcie sezonu. Oczywiście są wyjątki od tej reguły, np. przy talencie H4 L2.

mirror tabelki:

Odpowiedz
CZY WARTO WYMIENIAĆ JUNIORA NA KONIEC SEZONU?

Gwiazda może się trafić w każdej chwili i wiele osób na pewno zastanawia się czy opłaca się wymieniać juniora pod koniec sezonu bo obawia się, że nie odrobi już tych kilku piłeczek, które zdobyłby od początku sezonu. I mam swoje spostrzeżenie, że jak najbardziej Tak!. Wg. mnie jeżeli dobrze takiego juniora poprowadzimy to wytrenuje się na poziomie jak ten którego mamy lub wymienialiśmy na początku sezonu.

Najważniejsze to wymienić go na tyle przed końcem sezonu aby zaliczył OKJ (Obóz Kondycyjny Juniorów) i został wysłany na Obóz Juniorski jeszcze przed zakończeniem danego sezonu (może być nawet jeden dzień przed zakończeniem). Reszta instrukcji poniżej w punktach:

1. Pojawia się junior warty uwagi np. HP4,LP2,S3 - wymieniamy! ale zanim zakończy się aktualny sezon musimy zdążyć wykonać pkt 2 i 3
2. Wysyłamy zawodnika na Obóz Kondycyjny Juniorów
3. Po zakończeniu OKJ od razu wysyłamy zawodnika na zwykły obóz juniorski nawet jak został do zakończenia sezonu 1 dzień.
4. Dalej prowadzimy juniora już standardowo.

po pierwsze OKJ im później rozpoczęty tym bardziej efektywny.
Po drugie. Obóz juniorski z pkt 3 będzie trwał na przełomie sezonów i zakończy się już w nowym, ale odbycie treningu zaliczane jest na dzień w którym się go na obóz wysłało. Dlatego w nowym sezonie zaraz po zakończeniu obozu jednego możemy wysłać juniora na kolejny i w sezonie gdy ma 17 lat robi praktycznie dwa obozy, a piłki które zrobiłby hipotetycznie z trenerem w pierwszym sezonie odrabia nam OKJ.

Przykład takiego juniora obrazujący o co mi chodziło wyżej:
Junior ma szybkość treningu S3 i mimo, że przyszedł w ramach wymiany pod sam koniec pierwszego sezonu jako junior zrobił 22 piłki

[Obrazek: attachment.php?aid=43]

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
NOWY RAPORT SKAUTA:

* 4 Gwiazdy:
Suma piłek 4 umiejętności wynosi 37 lub więcej – co oznacza, że na obu wymienionych skillach osiągnie minimum 9 piłek, a na jednym z nich na pewno 10.
* 3 Gwiazdy:
Suma piłek 4 umiejętności wynosi 34-36 – co oznacza, że na obu wymienionych skillach osiągnie minimum 8 piłek, ale najprawdopodobniej na obu będzie to minimum 9.
* 2 Gwiazdy:
Suma piłek 4 umiejętności 24-33 – co daje dość dużo wariantów co też można bez trudu policzyć.
* 1 Gwiazda:
Suma piłek 4 umiejętności 23 lub mniej – co oznacza, że na minimum jednym z wymienionych skilli osiągnie mniej niż 6 piłek, a prawdopodobnie w obu wymienionych będzie to 4-5.
Odpowiedz
Star 
BAZA DOSTĘPNYCH PAKIETÓW OBOZÓW TRENINGOWYCH

Wrzucam w załączniku kompletną listę dostępnych obozów treningowych. Z tego co widzę one są stałe, a ich kolejność jest losowana czy to na początku sezonu czy każdy kolejny pakiet losuje się na bieżąco. Może się to przydać żeby sprawdzić czy pakiet, na który chcemy wysłać zawodnika w ogóle istnieje.

Załączone pliki
.xlsx   obozy-treningowe-baza.xlsx (Rozmiar: 15.58 KB / Pobrań: 5)
Odpowiedz
WYDAJNOŚĆ TRENINGU (pole treningowe, obóz treningowy, chip czasowy, chip wydajności)

[Obrazek: lLIHBVT.jpg]

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
MAKSYMALNA ILOŚĆ DOŚWIADCZENIA U ZAWODNIKÓW W OKREŚLONYM WIEKU

"Ostatnio przez przypadek zauważyłem bardzo ważną rzecz, w kwestii doświadczenia zawodnika. Trafiłem na jakiegoś gracza co miał 23 lata i @8 doświadczenia i zacząłem się zastanawiać jak to jest możliwe. Trochę podrążyłem temat i doszedłem do ciekawych wniosków.
Poniżej wrzucam listke jaka jest maksymalna liczba @ doświadczenia, w zależności od wieku - na postawie LT. Po przecinku masz jaka jest ilość stron na LT z zawodnikami z jedną kulką doświadczenia mniej:

19 lat - @4 (1 strona), jeden mniej (14 stron)
20 lat - @5 (1 strona), jeden mniej (9 stron)
21 lat - @6 (1 strona), jeden mniej (7 stron)
22 lata - @7 (1 strona), jeden mniej (6 stron)
23 lata - @8 (1 strona), jeden mniej (4 strony)
24 lata - @9 (1 strona), jeden mniej (5 stron)
25 lat - @10 (1 strona), jeden mniej (3 strony)

Jak widzisz, nawet 25 latek może być pełnoprwawnym seniorem z maksem doświadczenia. Co jest ciekawego w tej "tabelce" to wiek juniorski. Tutaj w zasadzie w odróżnieniu od innych lat - wszystko jest dużo bardziej spłaszczone. Są zawodnicy z @4 doświadczenia, ale masa - bo aż 14 stron to zawodnicy co mają @3 doświadczenia, więc wydaje się, że w wieku juniorskim, a są to aż 3 sezony - to doświadczenie rozwija się w ograniczonym stopniu i nie ma się na nie takiego wpływu. Im więcej zawodnik ma lat, tym bardziej widać wpływ naszego działania na jego rozwój doświadczenia. W wieku 23 lat można wyhodować gracza z @8, a gracze z jedną piłką mniej będą stanowić już tylko 4 strony na LT (zamiast 14 stron w przypadku kiedy zawodnik miał 19 lat). Więc o ile wiek juniorski nie ma takiego znaczenia, to wiek powiedzmy "młodzieżowca" jest kluczem w kwestii budowania doświadczenia u zawodnika. Teraz pytanie jak to zrobić?

Tutaj w zasadzie wnioski przyszły bardzo szybko. Napisałem trochę wiadomości do graczy, którzy mieli zawodników z wysokim doświadczeniem, ale nikt mi nic konkretnego nie powiedział. Zacząłem więc patrzeć na ich listę meczów przez nich rozegranych i to od razu dało odpowiedzi. Na początku trafiłem na przykład gracza, który brał udział w dwóch (na 5 możliwych) ligach uXX, więc już mogłem odrzucić hipoteze, że te ligi mają jakieś większe znaczenie. Co ciekawe ten menadżer nie miał nawet meczów pucharowych (grał w dosłownie jakiś trzech pucharach oficjalnych). Nie grał też w LT i pucharach jakikochkolwiek innych. Jedyne co go wyróżniało to mecze towarzyskie - grał je codziennie... Zacząłem też przeglądać mecze u innych ludzi i to był jedyny element spójny - w zasadzie każdy grał codziennie mecze towarzyskie.

Wniosek: Mecze towarzyskie mają decydujący wpływ na budowanie doświadczenia u zawodnika, szczególnie zaraz po tym jak zostanie on seniorem. U juniorów wpływ tych meczów jest raczej mniejszy.

Stosowanie tej metody w praktyce
Odkąd tutaj jest ta wiadomość, to stosuję tę metodę i moim zdaniem jest ona bardzo skuteczna. Jako że nie gram aktualnie w żadnych rozgrywkach nieoficjalnych opartych na meczach towarzyskich, to mam bardzo dużą swobodę co do grania towarzyskich. Robię to w ten sposób. Mam trzy taktyki na sparingi: S1, S2, S3. W każdej po kolei ustawiam losowo zawodników numerami, czyli np: s1 (1-15), s2(16-30) itd. Jak sprzedam kogoś, ktoś wróci lub pójdzie na obóz, to aktualizuje. Jest porządek. Gram je po kolei, czyli np.
PONIEDZIAŁEK: S1, S2
WTOREK: S3, S1
CZWARTEK: S2, S3
PIĄTEK: S1, S2
SOBOTA: S3, S1

Tak więc bardzo fajnie się to miksuje, gra się po 3-4 mecze w tygodniu. Nie ma żadnego problemu z formą, a nawet bym powiedział, że jest ona lepsza niż przy standardowych 4 meczach zawsze.
W efekcie widzę, że doświadczenie bardzo dobrze rośnie, a forma jest utrzymana u całego składu. W jednej taktyce mieści się 16 zawodników, więc w trzech będzie 48 (+16 graczy co są na obozach), co daje 64. Więc tę metodę można stosować to tej liczby limitu graczy, u których chce się dbać o formę i doświadczenie. Polecam.
Odpowiedz
CASE STUDY - REPREZENTANT POLSKI

Gwiazda i wychowanek mojej drużyny, reprezentant Polski, Stasio Napierkowski:

http://mzplayer.se/?id=1213055842

miał parametry: H4 (szybkość, kondycja), L2: (podania dołęm, gra na bramce) i UWAGA: S1 szybkość treningu - jedna gwiazdka.

Fakt że to S1 to dla wielu graczy kula u nogi i zniechęca do trenowania zawodnika. U Stasia tylko moja determinacja sprawiła, że wyszedł na takiego koksa.
Zainwestowałem w niego 11 obozów - wszystkie od początku sezonu, w tym jeden z chipem wydajności. Dopiero w tym sezonie, gdy ma 27 lat - pierwszy raz nie poszedł na obóz. (11x35 dni = 385 dni obozowania, to czas, w którym nie mogłem się cieszyć jego grą dla drużyny).
Czy się opłaca trwonić czas i pieniądze na gracza S1 ? Pewnie nie, ale w tym przypadku się opłaciło. Stasio gra u mnie , głównie na pozycji podwieszonego skrzydłowego i na tym polu radzi sobie bardzo dobrze.
Odpowiedz
PANOWANIE — CZY WPŁYWA NA CELNOŚĆ PODAŃ?

Moim zdaniem nie. Otóż, mam od jakiegoś czasu takowego grajka:
http://mzplayer.se/?id=0813105804
Jakby link kiedyś wygasł, to ma @9 podań dołem, @10 podań górą i @4 panowania.
W lidze div2. ma ponad 85% celnych podań. Sprawdziłem jakiś czas temu, to w swojej poprzedniej drużynie miał jakoś 83% celnych. Dodam też, że to jest najlepszy wynik z graczy z podstawy w mojej drużynie, a mam też grajka, który ma pełne @20 pilek w podaniach.

@szczepinho
Ja w ogóle mam wrażenie, że panowanie straciło na znaczeniu. Śledziłem statystyki kilku zawodników znalezionych na LT i tak: skrzydłowy bez panowania (ale reszta koks) robił super statystyki, może biegał z piłką nieco wolniej, ale wrzucał celnie. Obrońcy bez panowania też dobrze zarówno w odbiorze i podaniach. Pomocnicy bez panowania, ale z lepszymi podaniami mieli większą celność. I wyszło mi, że tylko głowacz bez panowania ma mniejszą skuteczność, nawet jeśli resztę ma na 10.
Odpowiedz
JAK ZMNIEJSZYĆ LICZBĘ JUNIORÓW, ABY NIKT Z OBECNYCH NIE ODSZEDŁ Z KLUBU?

Obecnie najlepiej robić to tak:
W ostatnią sobotę sezonu, czyli tą poprzedzającą pierwszy dzień nowego sezonu, po porannym raporcie i podliczeniu kasy, zmniejszyć liczbę juniorów, do jakiej planujemy redukcję. Przykładowo: ja miałem ostatnio bodajże 20 juniorów w piłce. Planowałem redukcję do 14. Więc w sobotę wybrałem taką liczbę, dziś 18-latkowie zmienili się w 19-latków i seniorów, a liczba juniorów zmalała do 14.

Przed nowym sezonem zmianę należy zatem zrobić od soboty poprzedzającej nowy sezon do 91. dnia sezonu (poniedziałek). We wtorek - 1. dnia - przychodzą nowi juniorzy i jeśli jest już wymieszana liczba starych i nowych juniorów, to zmniejszenie grozi wywaleniem w najbliższą sobotę tych, których pozbyć się nie chcemy.

Źródło: Forum | Zmiana liczby juniorow - ManagerZone
Odpowiedz
(11-16-2022, 01:46 PM)kamilosin napisał(a): JAK ZMNIEJSZYĆ LICZBĘ JUNIORÓW, ABY NIKT Z OBECNYCH NIE ODSZEDŁ Z KLUBU?

Obecnie najlepiej robić to tak:
W ostatnią sobotę sezonu, czyli tą poprzedzającą pierwszy dzień nowego sezonu, po porannym raporcie i podliczeniu kasy, zmniejszyć liczbę juniorów, do jakiej planujemy redukcję. Przykładowo: ja miałem ostatnio bodajże 20 juniorów w piłce. Planowałem redukcję do 14. Więc w sobotę wybrałem taką liczbę, dziś 18-latkowie zmienili się w 19-latków i seniorów, a liczba juniorów zmalała do 14.

Przed nowym sezonem zmianę należy zatem zrobić od soboty poprzedzającej nowy sezon do 91. dnia sezonu (poniedziałek). We wtorek - 1. dnia - przychodzą nowi juniorzy i jeśli jest już wymieszana liczba starych i nowych juniorów, to zmniejszenie grozi wywaleniem w najbliższą sobotę tych, których pozbyć się nie chcemy.

Źródło: Forum | Zmiana liczby juniorow - ManagerZone

Idealnie w porę bo zastanawiam się czy tego nie zrobić.
Non mollare mai!
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości