Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Finanse
Big Grin 
Dochód z Lig Światowych i Lig Uxx

Poniżej w pliku przedstawiam na szybko zrobioną tabelkę, która informuje na jaki mniej więcej dochód można liczyć grając w rozgrywkach LŚ oraz Ligach Uxx.

Jak widzicie za samo uczestnictwo w tych ligach można inkasować około 1kk EUR dochodu w sezonie (do tego dochodzą ewentualne premie za czołowe miejsca). Tak więc, w celu maksymalizacji zysków klubowych, uczestnictwo tych w tych rozgrywkach jest niemal konieczne.

Też chciałbym się odnieść do tematu juniorów. Nie raz pisałem tutaj, że juniorzy są w zasadzie za darmo i poniższa tabela to potwierdza. Można zauważyć, że sama LŚ U18 oraz Liga U18 to łącznie dochód rzędu 443k w sezonie. Do tego w wielu przypadkach można dodać ligi U21 oraz U23, w których można grać juniorami (ja gdyby nie juniorzy to nie miałbym składu do wystawienia w tych rozgrywach), wtedy nasz dochód wzrasta o kolejne 440k EUR. Daje to łącznie 883k EUR.

Jaki jest koszt utrzymania szkółki juniorskiej? Maksymalnie wynosi on 478 400 EUR w sezonie (1600 EUR*22 juniorów*13 tygodni). Jeśli odejmiemy dochód od tych kosztów, to nadal zostanie nam 400k EUR zysku w sezonie. Oczywiście jeśli chodzi o koszty juniorów to trzeba jeszcze opłacić trenerów, czasem rzucić 20k za obóz, ale już nie chce mi się tego liczyć. Dochodów też jest więcej. Dochodzą puchary oficjalne U18, które generują zyski z chociażby fazy grupowej. W play-offach też można na juniorach zarobić, u mnie w rekordowym sezonie na ich samych zyskałem ponad 500k EUR.

Tak więc, Panowie twórzcie szkółki juniorskie. Juniorzy nie tylko sami za siebie płacą, ale jeszcze na nas ciężko pracują i zarabiają! Smile Smile Smile

[Obrazek: ls-luxx.jpg]
mirror tabelki:

Odpowiedz
Przykładowy dochód w zależności od ligi

[Obrazek: attachment.php?aid=81]

mirror tabelki:

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości