1. UPSG - Urodzeni Pod Szczęśliwą Gwiazdą
Trening - Wersja do druku

+- 1. UPSG - Urodzeni Pod Szczęśliwą Gwiazdą (http://upsg.pl)
+-- Dział: Pozostałe (http://upsg.pl/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Wiedza (http://upsg.pl/forumdisplay.php?fid=34)
+--- Wątek: Trening (/showthread.php?tid=105)

Trening - kamilosin - 03-03-2021

Sprawdziłem ile średnio piłek powinien zdobyć dobrze prowadzony junior (trening z trenerem + obóz) w ciągu sezonu i w trakcie okresu juniorskiego.

[Obrazek: attachment.php?aid=36]

WNIOSKI
Szybkość treningu jest niesłusznie często pomijana, a stanowi bardzo ważny element w procesie szkolenia juniora. Osobiście bym odradzał trenowanie juniorów z S1, szczególnie jeśli mówimy o wymianie juniora i wrzuceniu go do składu w trakcie sezonu. Oczywiście są wyjątki od tej reguły, np. przy talencie H4 L2.

mirror tabelki:
[attachment=36]

RE: Trening - szuram - 03-05-2021

Gwiazda może się trafić w każdej chwili i wiele osób na pewno zastanawia się czy opłaca się wymieniać juniora pod koniec sezonu bo obawia się, że nie odrobi już tych kilku piłeczek, które zdobyłby od początku sezonu. I mam swoje spostrzeżenie, że jak najbardziej Tak!. Wg. mnie jeżeli dobrze takiego juniora poprowadzimy to wytrenuje się na poziomie jak ten którego mamy lub wymienialiśmy na początku sezonu.

Najważniejsze to wymienić go na tyle przed końcem sezonu aby zaliczył OKJ (Obóz Kondycyjny Juniorów) i został wysłany na Obóz Juniorski jeszcze przed zakończeniem danego sezonu (może być nawet jeden dzień przed zakończeniem). Reszta instrukcji poniżej w punktach:

1. Pojawia się junior warty uwagi np. HP4,LP2,S3 - wymieniamy! ale zanim zakończy się aktualny sezon musimy zdążyć wykonać pkt 2 i 3
2. Wysyłamy zawodnika na Obóz Kondycyjny Juniorów
3. Po zakończeniu OKJ od razu wysyłamy zawodnika na zwykły obóz juniorski nawet jak został do zakończenia sezonu 1 dzień.
4. Dalej prowadzimy juniora już standardowo.

po pierwsze OKJ im później rozpoczęty tym bardziej efektywny.
Po drugie. Obóz juniorski z pkt 3 będzie trwał na przełomie sezonów i zakończy się już w nowym, ale odbycie treningu zaliczane jest na dzień w którym się go na obóz wysłało. Dlatego w nowym sezonie zaraz po zakończeniu obozu jednego możemy wysłać juniora na kolejny i w sezonie gdy ma 17 lat robi praktycznie dwa obozy, a piłki które zrobiłby hipotetycznie z trenerem w pierwszym sezonie odrabia nam OKJ.

Przykład takiego juniora obrazujący o co mi chodziło wyżej:
Junior ma szybkość treningu S3 i mimo, że przyszedł w ramach wymiany pod sam koniec pierwszego sezonu jako junior zrobił 22 piłki

[Obrazek: attachment.php?aid=43]

RE: Trening - lapatrenera - 04-12-2021

* 4 Gwiazdy:
Suma piłek 4 umiejętności wynosi 37 lub więcej – co oznacza, że na obu wymienionych skillach osiągnie minimum 9 piłek, a na jednym z nich na pewno 10.
* 3 Gwiazdy:
Suma piłek 4 umiejętności wynosi 34-36 – co oznacza, że na obu wymienionych skillach osiągnie minimum 8 piłek, ale najprawdopodobniej na obu będzie to minimum 9.
* 2 Gwiazdy:
Suma piłek 4 umiejętności 24-33 – co daje dość dużo wariantów co też można bez trudu policzyć.
* 1 Gwiazda:
Suma piłek 4 umiejętności 23 lub mniej – co oznacza, że na minimum jednym z wymienionych skilli osiągnie mniej niż 6 piłek, a prawdopodobnie w obu wymienionych będzie to 4-5.

RE: Trening - kamilosin - 06-07-2021

Baza pakietów obozów treningowych

Wrzucam w załączniku kompletną listę dostępnych obozów treningowych. Z tego co widzę one są stałe, a ich kolejność jest losowana czy to na początku sezonu czy każdy kolejny pakiet losuje się na bieżąco. Może się to przydać żeby sprawdzić czy pakiet, na który chcemy wysłać zawodnika w ogóle istnieje.

RE: Trening - kamilosin - 06-28-2021

WYDAJNOŚĆ TRENINGU (obóz treningowy, pole treningowe, chip wydajności, chip szybkości)

[Obrazek: attachment.php?aid=85]
[attachment=85]

Wrzucałem to już kiedyś, ale uznałem, że warto żeby tutaj było. 160% wydajności nie musi być wartością rzeczywistą, można uznać, że to takie +/- 10%.